Кертриџи од полипропиленско предиво за филтри

Кертриџи за 4“, 5“, 7“, 10“ куќишта за филтери. Хемиски отпорен е и го спречува зголемувањето на микроорганизми. Идеален избор за централен довод на вода или како предфилтер.

Материјал: Полипропиленско предиво (ПП)

Рок на траење: Променете го филтерот кога ќе добие кафеава боја.

$0.00

Категорија: Тагови: , Product ID: 1920

Опис

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  • Отстранува наслаги (песок, ‘рѓа, тиња)
  • Отстранува цврсти честички

*Текот на водата е пресметан врз ½“цевка за вода и 3 бара притисок.

Коментари

Нема коментари.

Напиши прв коментар за “Кертриџи од полипропиленско предиво за филтри”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *